DOPROVODNÝ PROGRAM 2019

DOPROVODNÝ PROGRAM ZLÍN DESIGN MARKET

◆◆◆
 
KREATIVNÍ TVOŘENÍ
QUILLING

12. 10., 13 – 15 hod., 200 Kč
Quilling nebo také papírový filigrán je technika využívající tenkých proužků papíru, které jsou formovány a lepeny do požadovaného tvaru. Z vytvořených tvarů můžete zhotovit libovolný počet přání nebo dekorací. Materiál a pomůcky budou zajištěny. Workshop probíhá pod vedením Marie Caletkové (Marijenka šperk) ve III. nadzemním podlaží.
Registrace na workshop Quilling na info@zlin-design.cz


 
CELODENNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY
 
MALOVÁNÍ NA SKLO A PORCELÁN

100 Kč
Pro všechny odvážné děti plné kreativních nápadů je připraveno malování na skleničky. Namalovat si můžete vlastní obrázek nebo využít našich šablon a dotvořit je. V ceně workshopu jsou potřeby na malování a 2 ks skleniček nebo 1 hrníček.
 
VÝROBA ORIGINÁLNÍHO PŘÁNÍ
100 Kč
Nejvíce potěší dárek, do něhož jste vložili vlastní čas a kreativitu. Potěšte své blízké krásným a originálním přáním od srdce. V ceně workshopu je zahrnut papír a všechny další výtvarné pomůcky. Vyrobit si můžete 2 ks přání velikosti A5.
 
MALOVÁNÍ NA PLÁTĚNÉ TAŠKY A SOVIČKY K PROVONĚNÍ DOMOVA
100 Kč
Zrealizujte vlastní nápad a zkuste si namalovat plátěnou tašku, kterou nebude mít nikdo jiný! Tašku můžete používat sami, nebo ji věnujete někomu jako originální autorský dárek. Můžete si vyzkoušet ozdobit připravené látkové sovičky plněné levandulí, které provoní váš domov či šatník. Vhodné jak pro dítě, tak i dospělého. V ceně workshopu je 1 ks plátěné tašky nebo 2 ks soviček, barvy na textil a všechny další potřebné nástroje k práci. Pro méně odvážné jsou připraveny šablony.
 
LINORYT
100 Kč
Máte spoustu nápadů a nevíte, které zrealizovat v technice linorytu? U nás si můžete vytvořit raznic z lina, kolik jen budete chtít. Všechny své nápady si nakreslíte, následně pomocí rydel různých tvarů vyryjete do lina a v závěru přenesete na papír. V ceně workshopu jsou zahrnuty veškeré potřeby. Všechny vytvořené raznice si můžete vzít s sebou domů, abyste si je mohli kdykoli přenést opět na papír nebo jiný materiál.
 
GRAVÍROVÁNÍ DO DŘEVA
100 Kč
Nově si můžete zkusit vygravírovat nebo vypálit svůj návrh do připravených dřevěných polotvarů. Vytvořit si tak můžete jmenovky, medaile, popisky aj. Fantazii se nekladou meze. V ceně workshopu je 5 dřevěných polotvarů, připraveny budou všechny potřebné nástroje pro práci. Přinést si můžete i vlastní dřevěné předměty k dozdobení.
 
ŘEZBÁŘSTVÍ S TONAWOODEN
zdarma
Určitě jste už viděli řezbáře při práci. Láká vás zkusit si něco vytesat do dřeva s řezbářskými dláty? My vám to umožníme! S Tomášem Naňákem pod značkou TonaWooden (číslo stánku 15) si můžete v přízemí zlínského zámku přijít zkusit, jak se pracuje se dřevem a jak správně používat nástroje. Dílna je určena pro osoby starší 18 let. Pracujte však opatrně, za případné újmy na zdraví neneseme odpovědnost. :-)
 
NÁRAMKY Z KORÁLKŮ S MARIJENKA ŠPERK
zdarma
Pro všechny, kteří mají rádi barevné náramky z korálků, je připravena celodenní dílna, v níž si můžete vyrobit náramek pro sebe nebo pro své blízké. Potřebný materiál bude připraven. Dílna probíhá pod vedením Marie Caletkové u jejího prodejního stánku Marijenka šperk (číslo stánku 20).


 

RECYKLAČNÍ WORKSHOPY
 
PENĚŽENKY A TAŠKY Z BANNEROVINY

zdarma
Pod vedením odborné lektorky si vyrobíte vlastní peněženku nebo tašku. Na výběr budete mít různé barvy nití a banneroviny. Připraveny budou i šicí stroje, na nichž si doplňky můžete sami ušít. Určeno zejména pro dospělé. Pro děti bude připraven mesh banner, který mohou sešívat sami ručně. Workshop probíhá pod vedením Lucie Šiřinové.
 

 

HERNA PRO DĚTI
zdarma
V přízemí zlínského zámku můžete s nejmenšími dětmi navštívit naši, pro účel Zlín Design Marketu upravenou mini-hernu. Je v ní spousta hraček pro vývoj dětské motoriky, pro kluky i holky. Připraveny jsou i omalovánky.


 
 
O UMĚNÍ A DESIGNU
 
iUmeni.cz
Cílem projektu iUmeni.cz je systematické shromažďování informací o umělecké tvorbě za účelem vytvoření informačního portálu o pestrosti a kvalitách českého umění. Součástí je i on-line prodej knih o umění. iUmeni.cz prezentuje nejlepší výběr uměleckých knih pro děti i dospělé, jež momentálně zdobí český trh.
 
zdarma
WORKSHOP s iUmeni. cz - Vlastní autorská záložka do knihy
Pro děti je připraven workshop, při němž si mohou namalovat, vystřihnout nebo jinak výtvarně vytvořit vlastní autorskou záložku, odnést si ji domů a vložit do své oblíbené knížky.
 

 

VÝSTAVY
zdarma
 
PATRIK HÁBL – S/M/L/XL
Komentovaná prohlídka s autorem 12. 10. v 16 hod.
 
Patrik Hábl (*1975) je současný český malíř, solitér své generace, který pracuje na pomezí malby a grafiky. Nedrží se pouze vymezené plochy, ale jak název výstavy S/M/L/XL napovídá, zabývá se různými formáty obrazů a jejich prostorovým umístěním. Patrik Hábl pracuje se vzájemným napětím, dochází ke konfrontaci malého i velkého formátu vedle sebe. 
 
DOPROVODNÝ PROGRAM VE VELKÉM SÁLE
PREZENTACE VYBRANÝCH ZNAČEK ZE ZLÍN DESIGN MARKETU


SOBOTA 12. 10.
11:30 hod., MontMat

Značka ručně tvořených kožených kabelek, brašen a doplňků. Značka MontMat přenáší svou vášeň pro kůži a vytváří tak jedinečné originály.
 
13:30 hod., Obal Design
Výrobky z produkce Obal Designu jsou tvořeny vrstvením a slepováním vlnité lepenky. Přiznaná vlna je zajímavým a moderním stavebním prvkem.
 
14:30 hod., Kit4Kid
Originální polytechnická stavebnice vyrobená z bukového dřeva a speciální bezformaldehydové překližky. Vysoká variabilita spojení umožňuje vytvoření téměř neomezeného množství modelů.
 
15:30 hod., Voňavé špaldové vankúše
Malá rodinná firma z Trenčína, která vyrábí polštářky s náplní bio špaldových slupek a příměsí bylinek pro relax a dobrý spánek. Používají výhradně lokální suroviny.
 
16:30 hod., Beskyd Box
Česká značka ručně vyráběného, masivního, modulárního nábytku a přepravních boxů. Beskyd Boxy jsou určené nejen pro vybavení vaší domácnosti, ale i zahrady či auta.
 
17:30 hod., Nakladatelství wo-men
Malé artové nakladatelství orientující se na umělecké knihy (nejen) s genderovým zaměřením. Nakladatelství je držitelem ceny Magnesia Litera a Nejkrásnější česká kniha.
 

NEDĚLE 13. 10.
11:30 hod., Noe s.r.o.

Originální textilní hračky z bavlněného úpletu. Jejich specialitou jsou maňásci v klasické nebo netradiční podobě. Tvůrci devětkrát získali ocenění Správná hračka.
 
13:30 hod., Moravité
Rodinná firma zabývající se výrobou přírodní kosmetiky a bytových doplňků. Při poctivé ruční práci se zaměřují na použití přírodních surovin a materiálů.
 
14:30 hod., MODST APPAREL a Owl boards
Propojení značek MODST APPAREL (fungující lifestylová značka) a Owl boards (skejty tradiční javorové konstrukce) v nové kooperaci v roce 2019.
 

 
 
HUDEBNÍ PROGRAM NA NÁDVOŘÍ ZLÍNSKÉHO ZÁMKU
ZDM HUDEBNÍ TRYCHTÝŘ

v případě nepříznivého počasí Velký sál
Vstupné je součástí vstupenky na Zlín Design Market
 
12. 10., 17-20 hod. Vojtěch Szabo
Slovenský jazzový akordeonista specialista na hudbu Francie a jižní Ameriky.
 
12. 10., 17-20 hod. PROJEKT 21 (Holík, Vítů, Škoda)
Projekt 21 je mladá jazzová kapela ze Zlína, která se zabývá jak vlastní tvorbou, tak tvorbou velikánů minulého století.
 
12. 10., 17-20 hod. Open Air projekce fotografií
Projekce fotografií z cyklu Magický za doprovodu jazzového klavíru.